GYIK

Gyakran ismételt kérdések

További kérdése van? Írjon nekünk

Miért fontos a bélflóra támogatása?

A bélflóra egészsége alapvető szerepet játszik az emésztésben, az immunrendszer működésében és az általános közérzetben. A jótékony baktériumok egyensúlya segíti a tápanyagok felszívódását, csökkentheti a gyulladásokat és hozzájárulhat a jobb emésztési komforthoz. Viszont a bélflóra könnyen kibillenhet az egyensúlyból például:
1, Antibiotikum-kúra után
2, Helytelen táplálkozás és stressz miatt
3, Emésztési problémák (pl. puffadás, székrekedés) esetén

4, A kor előrehaladtával

Hogyan változik a bélflóra az életkor előrehaladtával?

Az életkor előrehaladtával a bélflóra egyensúlya fokozatosan változik, ami hatással lehet az emésztésre és az immunrendszer működésére. Csökken a jótékony baktériumok száma, ami lassabb emésztést, puffadást vagy székrekedést okozhat. A gyulladásos folyamatok felerősödhetnek, mivel a bélflóra kevesebb védelmet nyújt a káros baktériumok ellen. Az immunrendszer gyengülhet, hiszen a bélflóra jelentős szerepet játszik a szervezet védekezőképességében. A bélflóra célzott támogatása hozzájárulhat a bélrendszer és az immunrendszer egészséges működéséhez idősebb korban is.

Mik azok az anyatej oligoszacharidok, és miért fontosak?

Az anyatej oligoszacharidok olyan természetes prebiotikumok, amelyek a természetben az anyatejben találhatók. Támogatják a bélflóra egyensúlyát és az immunrendszert, hozzájárulhatnak az emésztési problémák enyhítéséhez. Az anyatej oligoszacharidok különleges előnye, hogy szelektíven a jótékony baktériumokat táplálják, miközben visszaszorítják a káros mikroorganizmusokat.

Hogyan segíthetik az anyatej oligoszacharidok az emésztést?

Az anyatej oligoszacharidok nem emésztődnek meg a vékonybélben, hanem a vastagbélbe jutva a jótékony bélbaktériumokat táplálják. Ez hozzájárul a bélflóra egyensúlyához, ami segíthet a puffadás, az IBS (irritábilis bél szindróma)és más emésztési problémák enyhítésében.

Az anyatej oligoszacharidok segíthetnek az immunrendszer támogatásában?

Igen! Az anyatej oligoszacharidok közvetlenül támogatják a bélflórát, amely az immunrendszer 70-80%-ának központja. Ezen kívül csökkenthetik a gyulladásos folyamatokat és hozzájárulhatnak a szervezet védekezőképességének javításához.

Kiknek ajánlott a SimbioPlus® anyatej oligoszacharid tartalmú étrend-kiegészítő?

Az anyatej oligoszacharidok különösen hasznos lehet azok számára, akik:

Emésztési problémákkal küzdenek ( pl. puffadás, IBS, hasmenés, székrekedés )

Immunrendszerük erősítésére törekednek

Emésztőrendszeri problémákkal küzdenek (IBD - Crohn betegség, Colitis ulcerosa, divertikulum, stb.)

Antibiotikum-kúra előtt/közben/után szeretnék támogatni bélflórájukat

50 év felettiek és szeretnék támogatni bélrendszerük egészségét

Hogyan kell szedni a SimbioPlus® Enteroreg® anyatej oligoszacharid tartalmú terméket?

A termék csomagolásán található ajánlás szerint. Általában reggel éhgyomorra vagy étkezés közben érdemes fogyasztani. Az adagolás egyéni, de érdemes napi 1-1.5g grammal kezdeni, majd fokozatosan növelni.

Mennyi ideig és mekkora mennyiségben érdemes alkalamzni az anyatej oligoszacharidokat?

Kúraszerű alkalmazást ajánlunk, minimum 3-6 hónap. A termék alkalmazható hosszú távon is.

A megengedett maximális mennyiség felnőtteknek napi 3g, 3 év feletti gyermekeknek napi 1-2g. Érdemes kissebb dózissal kezdeni és fokozatosan 1-2 hét alatt elérni a kívánt mennyiséget.

Vannak-e mellékhatásai az anyatej oligoszacharidoknak?

Az anyatej oligoszacharidok természetes prebiotikumok, amelyeket a szervezet jól tolerál. Ritkán előfordulhat átmeneti puffadás, gázképződés vagy lazább széklet, főként az első napokban, ahogy a bélflóra alkalmazkodik.

Ezek a tünetek általában rövid időn belül elmúlnak.

Érdemes kisebb adaggal kezdeni (1 kapszula, vagy 1g por), majd fokozatosan, hetente növelni.

Kinek nem ajánlott az anyatej oligoszacharidok alkalmazása?

Az anyatej oligoszacharidok általában jól tolerálhatók, de mivel nyomokban laktózt és tejfehérjét tartlamaznak, tejfehérje-allergiásoknak nem ajánlott.

Laktózérzékenyek egyéni érzékenységtől függően fogyaszthatják, érdemes fokozatosan bevezetni. Várandósoknak és szoptató anyáknak nem ajánlott.

Gyerekek és az Enteroreg®

Az anyatej oligoszacharidokat tartalmazó termékek gyermekek számára 3 éves kortól adhatók. (alapvető feltétel, hogy a gyermek nem kaphat egyidőben természetes anyatejet és anyatej oligoszacharidot étrend-kiegészítő formában.) Az ajánlott napi mennyiség gyermekeknek napi 1-2g és náluk is fontos a fokozatos kezdés.

Lehet-e kombinálni más étrend-kiegészítőkkel vagy probiotikumokkal?

Igen! Az anyatej oligoszacharidokat gyakran kombinálják probiotikumokkal, mivel elősegítik a jótékony baktériumok szaporodását. Továbbá jól működhetnek más bélflórát támogató étrend-kiegészítőkkel, például rostokkal és polifenolokkal.

Biztonságos az anyatej oligoszacharidok fogyasztása hosszú távon?

Igen! Az anyatej oligoszacharidokat évtizedek óta kutatják, és biztonságosnak tekintik minden korosztály számára. Mivel természetes prebiotikumok, hosszú távú fogyasztásuk támogathatja a bélflóra egyensúlyát és az immunrendszert.

A SimbioPlus® Enteroreg® emberi tejből készül?

Nem, egy bonyolult fermentációs és precíz tisztítási folyamaton keresztül állítják elő, ami por formájú terméket eredményez. Ez molekuláris szinten azonos az emberi tejben található anyatej oligoszachariddal. Minden előny megvan anélkül, hogy emberi tej lenne benne.

Milyen fizetési módokat használhatok? Biztonságos a fizetés?

Számos fizetési módot elfogadunk, beleértve a kártyás fizetést, az OTP SimplePay kártyás fizetést, utánvétes fizetést, ApplePay-t. 

Minden tranzakciónk titkosított és a legújabb biztonsági technológiákkal védett.

+ Tippek a bélflóra támogatásához

Az egyensúlyban tartott, rostban gazdag étrend segíthet fenntartani a bélflóra egészségét.

A prebiotikus hatású anyatej oligoszacharidokat tartalmazó étrend-kiegészítők, például az Enteroreg®, hozzájárulhatnak az emésztőrendszer támogatásához.

A rendszeres testmozgás és a megfelelő hidratáció is támogatja az emésztőrendszer optimális működését.