A Pécsi Tudományegyetem magántanára, a Magyar Hematológiai és Transzfuziológiai Társaság Elnöke és a Kaposvári Kórház Hematológiai Osztályának Vezetője

Prof. Dr. Egyed Miklós

Előadásában megsimerheti a krónikus betegségek bélflórával, diszbiózissal és áteresztő bél szindrómával való összefüggéseit, különös tekintettel az anyatej oligoszacharidoknak a megelőzésben és kezelésben rejlő potenciális előnyeire.

A Kaposvári Kórház Gasztroenterológiai Osztályának Megbízott Főorvosa

Dr. Haragh Attila

Előadásában többet megtuhat a mikrobiom szerepéről, a diszbiózis és az áteresztő bél szindróma kialakulásának mechanizmusairól, különös figyelmet szentelve ezeknek az emberi szervezetre gyakorolt hatására. Bemujtatja az antibiotikumok használatának következményeit, a gyulladásos bélbetegségek megjelenési okait és praktikus tanácsokat ad a bélflóra regenerálására.

A Pécsi Tudományegyetem Kutatásvezető Főorvosa és a Magyar Gasztroenterológiai Társaság vezetőségi tagja

Dr. Bajor Judit

Előadásából tájékozódhat a mikrobiom felépítéséről, annak összetételéről és kulcsfontosságú feladatairól, kiemelve a bélflóra védelmi szerepének fontosságát. Előadónk betekintést nyújt a diszbiózis, az áteresztő bél szindróma okainak és tüneteinek vizsgálatába, megvilágítva a táplálkozás és életmód, különös tekintettel a rostok és gyümölcsök fontosságát. Továbbá, bepillantást enged, a diszbiózis kezelésébe és a bélflóra regenerálásának módszereibe, beleértve a pre- és probiotikumok szerepét, valamint az anyatej oligoszacharidok potenciális előnyeit a bélflóra helyreállításában.

Belgyógyász főorvos

Dr. Balaicza Erika

A Doktornő előadásában mélyrehatóan megismerheti a mikrobiom összetételét, felépítésének kialakulását és szerepét az emberi egészségben. Előadónk kitér arra, mi árt és mi használ a mikrobiomnak, hogyan lehet a sérült mikrobiomot regenerálni és helyreállítani. Az előadás során különös figyelmet fordít a pre- és probiotikumok szerepére, bemutatva, ezek fajtáit, megjelenési formáit és azt, hogy ezek hogyan segíthetnek a mikrobiom támogatásában. valamint az anyatej oligoszacharidoknak a mikrobiom és az általános egészség javításában betöltött szerepét is érinti. Megvizsgálja, mely betegségek esetén lehet hatékony a pre- és probiotikumok alkalmazása.